List na grudzień 2016r.

LIS
30

 

list na grudzień 2016 r.

 

CZEŚĆ NIEPOKALANEJ!

 

Drodzy Rycerze!

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji ślę Wam prezent w postaci fragmentu z pism św. Stanisława od Jezusa Maryi Papczyńskiego[1].

 

„«Rodowód Jezusa Chrystusa» (Mt 1, 1). O odwieczny Synu Boga! Jak wielkie podejmujesz dzieło! Jak przedziwne podejmujesz do wykonania zadanie! Zamierzasz być człowiekiem z miłości do człowieka i swój Boski majestat ubrać w ludzką znikomość; nie jestem pewien, czy po to, aby został on ukryty, czy też aby jeszcze wyraźniej się objawił? Dzisiaj pojawia się pod słońcem owa przygotowana doskonała Arka, w jakiej Ty masz przebywać przez dziewięć miesięcy. Dzisiaj zostało wzniesione Sanktuarium pośrodku Kościoła, które Twoja obecność jeszcze bardziej uświęci. Dzisiaj najcenniejsze ze wszystkich dzieło prawicy Najwyższego przepełniło podziwem i radością niebo, otchłań i lud oczekujący Mesjasza.

O duszo moja! Nie wiem, dokąd skierujesz się ze swą radością, czy do przyszłej Matki Bożej dziś narodzonej, czy do przyszłego Zbawiciela, jeszcze oczekiwanego? Wybierz to pierwsze i dołączając się do Aniołów, do kołyski, do narodzonej Dziewicy, do Niej skieruj wdzięczne powinszowanie z racji narodzin, wykrzykując tymi słowy: «Pozdrawiam Cię, Jutrzenko, najjaśniejsza zwiastunko wiecznego dnia! Pozdrawiam Cię, błyszczący Księżycu, który oświecasz wielką noc. Pozdrawiam Cię, o Maryjo, największa ozdobo nieba i ziemi, która masz zrodzić prawdziwego Zbawiciela. Poza innymi tytułami pozdrawiam Cię tytułem ‘Ucieczki grzeszników’. O jakże wielki tłum grzeszników oczekuje Ciebie, Miasto Ucieczki, Ciebie, która masz go zachować od śmierci wiecznej! Z tego tłumu ja pierwszy uciekam się do Ciebie»”.

Serdecznie Was pozdrawiam i życzę jak najpiękniejszego przeżycia tajemnicy Wcielenia podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

                                                                                                             w Niepokalanej,

                                                                                                                          Wasz współrycerz  

 

[1] o. Stanisław od Jezusa Maryi Papczyński, Boska Dobroć i Miłosierdzie. Antologia, Warszawa-Stockbridge 2002, t. I, s. 90.  

 

Nabożeństwo pierwszych sobót

czytaj dalej

Uroczystości i święta

czytaj dalej

Copyright 2012–2021 Serwis Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji