List na lipiec 2016

LIP
3

CZEŚĆ NIEPOKALANEJ!

Drodzy Rycerze!  

Zaszczyt to dla mnie stać się dziś nie autorem listu, tylko listonoszem ważnego przesłania. Oto śp. abp Marcel Lefebvre tak mówił w 1980 roku: 

„Myślę, że Państwo całkowicie zgadzają się ze mną: nadzwyczajnym środkiem ocalenia Kościoła i dusz jest modlitwa, a w szczególności modlitwa do Najświętszej Maryi Panny. Zwłaszcza różaniec! W sierpniu ubiegłego roku, gdy gościłem w Chile u pewnej rodziny, zapytałem ich: 
– Ale powiedzcie, jak uwolniliście się od Allende i od komunizmu? Czy rzeczywiście pucz wojskowy was oswobodził? Odpowiedzieli mi:
– Nie, księże biskupie. To różaniec zmusił komunistów do odwrotu. We wszystkich chrześcijańskich rodzinach postanowiliśmy utworzyć łańcuszki modlitewne i wzięliśmy różaniec, odmawialiśmy go… i wyraźnie czuliśmy, że to opieka Najświętszej Dziewicy wygnała komunistów z naszego kraju. 
Tak samo powiedzieli mi biskupi brazylijscy: «Kto wypędził komunistów z Brazylii? Chrześcijanie, mężczyźni i kobiety, wyszli na ulice z koronkami w ręku, odmawiając publicznie różaniec!». 
A zatem, moi drodzy Przyjaciele, właśnie to powinniśmy zrobić; aby wypędzić nieprzyjaciół zewnętrznych i wewnętrznych, weźmy różaniec i polećmy się Najświętszej Maryi Pannie!”.  

Niech te słowa Założyciela Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X ożywią nasz zapał do wytrwałego odmawiania różańca i umocnią nas w oczekiwaniu na zwycięstwo tego co Boże, nad tym co diabelskie. 
 
                                                                                                                          W Niepokalanej,
                                                                                                                          Wasz współrycerz

Nabożeństwo pierwszych sobót

czytaj dalej

Uroczystości i święta

czytaj dalej

Copyright 2012–2021 Serwis Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji