MI w świecie

STY
28

Ojciec Dyrektor Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji ks. Karol Stehlin przemierza kontynenty, by zyskać dla Niepokalanej coraz więcej rycerzy.

W połowie grudnia 2017 r. na zaproszenie przełożonego dystryktu ks. K. Stehlin odbył podróż do południowoamerykańskiej stolicy Kolumbii Bogoty. Wziął udział w krótkiej pielgrzymce do sanktuarium Montserrate, królującego nad stolicą na wysokości ponad 3000 m.n.p.m. Na konferencji ks. Karol wyjaśniał istotę i znaczenie MI w dzisiejszych czasach w języku hiszpańskim; przybyło tak wielu wiernych, że z trudnością pomieścili się w sali. Znalazło się też wielu gorliwych rycerzy, chętnych do przetłumaczenia folderów i innych tekstów związanych z MI na j. hiszpański.

Na przełomie roku 2017/18 odwiedził południowe Indie (Bombaj, Bangalore, Coonoor), gdzie przyjął do MI 48 nowych rycerzy.

Podążając śladami św. Maksymiliana, ks. Karol zatrzymał się 10 stycznia 2018 r. w stolicy Sri Lanki Kolombo; zachęcał do systematycznego uczęszczania na Mszę św. Wszechczasów oraz do poświęcenia się Niepokalanej.

Na początku lutego wybiera się znowu do Europy, tym razem do Francji, z wykładami maryjnymi.

Prośmy Niepokalaną o szczególne łaski dla ks. Karola, niezbędne do wypełniania tak ważnej misji, jaką jest „zdobycie całego świata dla Niepokalanej”.

W intencji misjonarza

Modlitwa wstępna
Obrońco nasz, Boże, spojrzyj na nas i wejrzyj na twarz Pomazańca Twego, który samego siebie wydał na okup za wszystkich, i spraw, by od wschodu słońca aż do zachodu było chwalone imię Twoje wśród pogan, i żeby na każdym miejscu była świecona i składana imieniu Twemu ofiara czysta.

Sekreta z Mszy św. o rozkrzewienie wiary

Modlitwa św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, za kapłanów
O Jezu, Wieczny najwyższy Kapłanie, miej swoich kapłanów w opiece Twego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalane ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj w czystości ich wargi, które są czerwone od Twojej najdroższej Krwi. Zachowaj w czystości i wolności od spraw ziemskich ich serca, naznaczone wzniosłym piętnem Twojego pełnego chwały kapłaństwa. Pozwól im wzrastać w miłości i wierności Tobie i strzeż ich przed zakażeniem świata. Daj im siłę przemiany chleba i wina, a także siłę przemiany serc. Pobłogosław ich pracę bogactwem owoców i użycz im następnie korony wiecznego żywota. Amen.

3 x Zdrowaś Maryjo

Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza.
Daj mi moc przeciwko nieprzyjaciołom swoim.

Nabożeństwo pierwszych sobót

czytaj dalej

Uroczystości i święta

czytaj dalej

Copyright 2012–2021 Serwis Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji