Nigdy się nie zniechęcać

MAR
15

Spójrzmy na Niepokalaną w czasie męki Pana Jezusa i zauważmy, że pomimo tak wielu cierpień oraz smutków ONA nigdy się nie zniechęcała. Matka Boska mężnie trwała do końca wraz z nieliczną grupą dusz, które poszły za nią.

Tak łatwo na tym łez padole ulec zniechęceniu. Wśród codziennych cierpień, zwątpień i problemów, jedynie Niepokalane Serce Maryi może nas uchronić od popadnięcia w rozpacz. Każdy człowiek cierpi i zmaga się z trudami życia, ale jedynie ci, którzy się nie zniechęcają wytrwają do końca! Z pośród dwunastu uczniów jedynie Jan nie uległ zniechęceniu i stanął pod krzyżem. Dlaczego Jan się nie zniechęcił? Bo poszedł za Maryją! W nagrodę Pan oddał mu Maryję za Matkę, od tej chwili i my możemy nazywać Matkę Boga naszą Matką! Prawdziwe dzieci Maryi, prawdziwi święci Maryi nigdy nie ulegają zniechęceniu. ,,Nigdy się nie będę zniechęcała” mawiała św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Św. Maksymiliam Kolbe pomimo tak wielu niewyobrażalnych cierpień nigdy się nie zniechęcił i nigdy nie uległ rozpaczy ponieważ całkowicie zaufał Niepokalanej.

Jak wiele dusz udało się zgubić szatanowi przy pomocy zniechęcenia i rozpaczy. Czy życie Judasza nie zakończyłoby się inaczej gdyby przed śmiercią zwrócił się do Maryi? Z wielu źródeł możemy się dowiedzieć, że tuż przed śmiercią szatan często stara się wzbudzić w duszy rozpacz i brak nadziei. Czwarta Tajemnica Części Chwalebnej różańca świętego uczy nas, że Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny przynosi człowiekowi śmierć szczęśliwą. Dlatego tak ważne jest aby chorym i umierającym przypominać o Maryi.

Rozpacz może również dopaść człowieka w chwili rozstania z bliskimi mu osobami. Jaka wielka trwoga ogarnęła młodą Łucję, gdy dowiedziała się, że Franciszek i Hiacynta wkrótce odejdą z tego świata. ,,Czy zostanę tu sama?” pyta Łucja. ,,Ja Cię nigdy nie opuszczę moje Niepokalane Serce będzie Twoją ucieczką i drogą, która Cię zaprowadzi do Boga”. Gdy tylko czujemy, że dopada nas smutek i zniechęcenie, gdy nie potrafimy sobie poradzić w trudnych chwilach, powierzmy się natychmiast Maryi, w Jej Niepokalanym Sercu z pewnością wytrwamy do końca.

Nabożeństwo pierwszych sobót

czytaj dalej

Uroczystości i święta

czytaj dalej

Copyright 2012–2021 Serwis Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji