Objawienia Matki Bożej w Fatimie

LIP
13

Sześć razy, od 13 maja do 13 października 1917 r., Najświętsza Maryja Panna objawiła się dzieciom: Łucji (10 lat), Franciszkowi (9 lat) i Hiacyncie (7 lat). 13 lipca Matka Boża wyjawiła potrójną tajemnicę oraz obiecała, że 13 października uczyni cud, aby wszyscy uwierzyli (słynny „cud słońca”). Wielka liczba ludzi przybyła w tym dniu do Fatimy i była świadkiem tego niezwykłego wydarzenia. Matka Boża powierzyła tajemnice właśnie dzieciom, by pokazać, jak bardzo kocha pokorne, ubogie, proste dusze.

Pierwsza tajemnica fatimska

13 lipca 1917 r. Niepokalana pokazała dzieciom piekło; ta wizja wywarła na nich wstrząsające wrażenie. Według niezaprzeczalnego dogmatu wiary Kościoła katolickiego człowiek będący w stanie grzechu śmiertelnego, jeżeli nie czyni pokuty, idzie po śmierci do piekła, które jest wieczne.

Zobaczyliśmy jakby morze ognia. Zanurzeni w tym ogniu byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli. Postacie te były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron jak iskry podczas wielkiego pożaru. (Łucja, wizja z 13.07.1917 r.)

Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Aby je ratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Mego Niepokalanego Serca. (Matka Boża, 13.07.1917)

Czego oczekuje od nas Maryja? - Czci dla Jej Niepokalanego Serca.

Najświętsza Panna Maryja prosi nas o:

- codzienną modlitwę różańcową

- nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca: spowiedź i komunia wynagradzająca, różaniec i rozważanie tajemnic życia Pana Jezusa

Druga tajemnica fatimska

Rosja jest treścią drugiej części tajemnicy z 13 lipca 1917 r.: Jeżeli Moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeżeli nie, bezbożna propaganda  rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła; dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie miał wiele do cierpienia, a różne narody zginą. Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci Mi Rosję, która się nawróci, i przez pewien czas zapanuje pokój na świecie.

Trzecia tajemnica fatimska

Trzecia część tajemnicy fatimskiej zrobiła ogromne wrażenie na dzieciach. Pełna jej treść jak podkreślała Łucja jest „przeznaczona tylko dla samych papieży” i miała być ujawniona po roku 1960, gdyż „wtedy będzie lepiej zrozumiana”. Siostra Łucja spisała trzecią część tajemnicy fatimskiej na wyraźne żądanie biskupa, na przełomie roku 1943 i 1944. Jak wskazują poważne źródła, pomimo obietnic i zapewnień, nie została dotychczas ujawniona.

Zachęcamy do wysłuchania wykładów ks. Karola Stehlina na ten temat: „III tajemnica fatimska” oraz „Wielka tajemnica fatimska”.

Dostępne wykłady:

http://militia-immaculatae.org/wyklady-ks-karola-stehlina/

 

Nabożeństwo pierwszych sobót

czytaj dalej

Uroczystości i święta

czytaj dalej

Copyright 2012–2021 Serwis Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji