Pielgrzymka do Matki Bożej z Guadelupe

GRU
21

Dziewiąta pielgrzymka ku czci Matki Boskiej z Guadelupe miała miejsce w sobotę 12 grudnia (św. Naszej Pani z Guadelupe) w Manili na Filipinach. Oto relacja z tej pielgrzymki.

W tym roku wpadliśmy na nowy pomysł i postanowiliśmy zorganizować pielgrzymkę do Our Lady of Victories (Kościół pod wezwaniem Naszej Pani Zwycięstw, należący do FSSPX w Manili) aby uhonorować Naszą Panią z Guadelupe. Tak więc ostatecznym celem, do którego wszyscy musieli dotrzeć była nasza parafia.

Spotkaliśmy się w Lunetta Park, który jest symbolem Republiki Filipin o 5:00 rano. O 5:30 rozpoczęliśmy Różaniec a potem o 6:00 została odprawiona uroczysta Msza św. Po krótkim czasie na śniadanie przeszliśmy do (1) Katedy w Manili (2) Kościoła św. Augustyna (3) Kościoła Naszej Pani z Loreto (4) Kościoła św. Sebastiana (5) Kaplicy Dzięciątka Świętego (6) Naszej Pani z Góry Karmel i Katedry Naszej Pani Zwycięstw.

Pielrzymi odmawiali różaniec w naszych różnych intencjach, nosili też nasze sztandary i rozdali 10,000 ulotek. Była to swietna okazja by przyciągnąć ludzi do Tradycji katolickiej. Chcieliśmy aby więcej ludzi poznało tradycyjną łacińską Mszę Świętą oraz Matkęnaszej parafii. Jest to przygotowanie do ważnego wydarzenia w 100 lat od objawień w Fatimie w maju 2017. Potrzebujemy tego przygotowania ponieważ 100 lecie Fatimy musi być świętowane w Manili z jak największą czcią do Naszej Pani z Fatimy. W maju 2017 roku zorganizujemy w Manili pielgrzymkę ku czci Matki Boskiej Fatimskiej.

Aby wziąć udział w tej ważnej pielgrzymce przełożony dystryktu Azji ks. Karol Stehlin przybył z Singapouru. Ks. Daniels z sześcioma braćmi i sześcioma postulantami przybył z nowicjatu św. Bernarda w Iloilo.

Zdjęcia z pielgrzymki można zobaczyć na tej stronie

 

Nabożeństwo pierwszych sobót

czytaj dalej

Uroczystości i święta

czytaj dalej

Copyright 2012–2021 Serwis Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji