Zlot Rycerstwa Niepokalanej - Relacja

MAJ
23

W sobotę 21 maja 2016 r. w przeoracie FSSPX w Warszawie odbył się  I Ogólnopolski Zlot Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób z całej Polski, a do Rycerstwa Niepokalanej przyjęto 42 osoby (w tym dwie z USA).  Módlmy się za nowych rycerzy aby gorliwie służyli Niepokalanej. 

 

 

 

Przyjezdnych  witał prawdziwy Rycerz 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie rozpoczęliśmy od Różańca oraz Mszy Świętej, którą odprawił ks. Anselm Ettelt.

 

 

 

 

 

Msza Święta 

 

 

 

Tego dnia Niepokalana zadbała o piękną pogodę dla swoich Rycerzy więc po Mszy Świętej uczestnicy udali się przed kościół, gdzie czekały na nich stoiska z materiałami dotyczącymi MI. W tym czasie można było zapisać się do Rycerstwa, kupić książki  wydawnictwa Te Deum, które na ten dzień przygotowało specjalną zniżkę dla Rycerzy, porozmawiać oraz posilić się. Ze względu na przypadające w tym czasie suche dni poczęstunek był bezmięsny, ale Rycerze przynieśli ze sobą różne potrawy, które umieszczono na przygotowanych w tym celu stołach. Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie poczęstunku. 

zapisy do MI 

 

 

 

 

 

 

 

stoisko wydawnictwa Te Deum 

 

 

poczęstunek i integracja 

                                                                                                                         zlot Rycerstwa to również okazja do rozmowy z kapłanem

Tego dnia miała również miejsce premiera najnowszego numeru ,,Triumfu Niepokalanej", który od tej pory będzie ukazywał się jako samodzielna publikacja (a nie jak dotąd jako dodatek do dwumiesięcznika,,Zawsze Wierni") i służył jako narzędzie apostolatu. Rycerze będą rozpowszechniać gazetkę w swojej okolicy, aby w ten sposób przyciągnąć coraz więcej dusz do Niepokalanej. Osoby, które chciałyby się bardziej zaangażować w rozpowszechnianie ,,Triumfu Niepokalanej" mogą zgłaszać się po egzemplarze do przeoratu w Warszawie. 

Po przerwie ks. Anselm wygłosił dwa wykłady na temat Rycerstwa Niepokalanej. Pierwszy z nich dotyczył historii MI, które powstało w odpowiedzi na działanie masonerii. Ksiądz mówił o celu MI, którym jest nawrócenie heretyków, schizmatyków a zwłaszcza masonów oraz  uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej. Drugi wykład  dotyczył tematyki maryjnej, ksiądz Anselm mówił o istocie oddania się Niepokalanej, nawiązywał do rozważań maryjnych św. biskupa Pelczara, podkreślał, że w trudnych chwilach nie wolno się zniechęcać, lecz należy ufać Bogu i Niepokalanej. Ksiądz zwrócił też uwagę na ogromną wartość tego typu spotkań - wielu katolików Tradycji nie ma w swoim najbliższym otoczeniu nikogo, kto kierowałby się ideami MI, dlatego spotkanie w większej grupie, może być dla takich osób wielkim wsparciem i wzmocnieniem. 

wykłady na temat MI 

Po wykładach odbyła się uroczysta ceremonia przyjęcia nowych Rycerzy do MI. Obecni rycerze również odczytali Akt Ofiarowania się Niepokalanej według św. Maksymiliana Kolbe. Wspaniale było  usłyszeć jak ponad 150 osób wspólnie ofiarowuje się Niepokalanej. Na zakończenie ceremonii odśpiewaliśmy wszyscy razem Hymn Rycerstwa. 

nałożenie medalikaNałożenie Medalika 

Kolejka po podpis dyplomika

Ksiądz Anselm i nowi Rycerze

                                                                                       zdjęcie grupowe 

Podczas zlotu Rycerstwa rozdaliśmy bardzo wiele Cudownych Medalików oraz specjalnie na ten dzień przygotowanych ulotek dotyczących Cudownego Medalika. 

DEO ET IMMACULATAE GRATIAS! 

 

Nabożeństwo pierwszych sobót

czytaj dalej

Uroczystości i święta

czytaj dalej

Copyright 2012–2021 Serwis Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji